Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Popro? o nowe hasło
Losowa Fotka
Bezdroża


Allegro

Artykuły: Atrakcje Darłowa i okolic

Atrakcje Darłowa


Darłowo to nadmorskie miasto położone nad Morzem Bałtyckim w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Darłowo posiada dwie dzielnice, Darłówko i Racisław (choć jest drugi podział, też prawidłowy - Racisław, Darłówko Wschodnie oraz Darłówko Zachodnie).

Elektrownie wiatrowe


Elektrownia wiatrowa jest zespołem urządzeń produkujących energię elektryczną, który wykorzystuje do tego turbiny wiatrowe. Energia elektryczna uzyskana z wiatru jest uznawana za ekologicznie czystą, gdyż wytworzenie energii nie pociąga za sobą spalania żadnego paliwa.

Międzynarodowy zlot historycznych pojazdów wojskowych


Co roku w czerwcu drogi wiodące do Darłowa zapełniają się wojskowymi ciężarówkami, samochodami terenowymi i motocyklami pamiętającymi czasy II wojny światowej. Na lawetach przewożone są ciężkie czołgi, transportery, amfibie. Jeszcze kilka lat temu, zanim powstała farma wiatrowa w Cisowie i Kopań, na niebie nad Darłowem można było też dostrzec samoloty An-2, śmigłowce Mi-2 i Bell oraz myśliwce z I i II wojny światowej. To nie wojskowe manewry, ale Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych.

Park wodny Jan z morską wodą


Przy hotelu "Jan" w Darłowie funkcjonuje Park Wodny, o tej samej nazwie. Jest to obiekt całoroczny, który z powodzeniem umila czas w przypadku kiepskiej pogody. Na Park Wodny składa się kompleks basenów ze zjeżdżalniami, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, a także basen z morską wodą.

Wyprawa na Bornholm


Kraina skalistych wybrzeży i piaszczystych plaż, spokojnych zakątków i tętniących życiem miasteczek. Miejsce o klimacie śródziemnomorskim i skandynawskim uroku. Niezależnie od tego czy wolisz rowerowe wycieczki, słodkie lenistwo nad basenem, zwiedzanie zabytków czy radosne spotkania z przyjaciółmi - Bornholm to idealne miejsce dla Ciebie...